Blog > Komentarze do wpisu

Nowoczesna - konwencja wyborcza

   Konwencja, jak konwencja. Zblazowany Starszy już tak przyzwyczaił się do perfekcyjnej organizacji za grosze, dobrego scenariusza i niezłych wystąpień, że raczej ma ochotę szukać dziury w całym, niż chwalić. Ale fakt faktem - Petru jest coraz lepszy, a i amatorzy się wyrabiają. Kilku na pewno będzie w stanie wesprzeć Nowoczesną w mediach w najbliższym czasie. 

   Tak więc partia amatorów właśnie i entuzjastów (letnich, taki target) zorganizowała co najmniej przyzwoity event i tak jakby przypadkiem zgromadzeni poczuli - może po raz pierwszy tak mocno - swoją moc i swoje szanse. Ostatecznie po to się takie zebrania zwołuje, ale wcześniej czegoś brakowało. Myślę, że mieliśmy w tyle głowy niepokój o wynik całego zamieszania. Przecież mogliśmy, zabierając PO powiedzmy 4.5 punktu procentowego, utorować prezesowi drogę do bezwzględnej większości. Wyszlibyśmy na idiotów.

   Teraz tego ryzyka nie ma. Stabilne sześć procent we wszystkich sondażowniach jest raczej niedoszacowane, niż przeszacowane. Ugrupowanie pod takim hejtem tak z reguły ma. Pewnie to samo dotyczy Platformy. Wejdziemy.

    Co dało tak pozytywną przemianę i skok do przodu? Myślę, że zbieranie podpisów poparcia pod listami kandydatów. N. zebrała ich 260 tysięcy. Zrobiło to według moich szacunków jakieś trzy tysiące ludzi. Wychodzi średnio ponad osiemdziesiąt podpisów na głowę. Rzecz w tym, że wśród krewnych i znajomych można zebrać takich podpisów może dwadzieścia. Po pozostałe trzeba pójść do ludzi. I poszliśmy. Odbyliśmy setki rozmów, często długich i trudnych. Czasem byliśmy wyzywani, a nawet żegnani krzyżem. Ale czasem spotykaliśmy naszych ludzi, którzy dopiero od nas dowiadywali się że nimi są. A jeszcze częściej takich, którzy o Petru usłyszeli po raz pierwszy. Pokazaliśmy się i udowodniliśmy, że w cztery miesiące stworzyliśmy funkcjonalny aparat, gotowy do przeprowadzenia kampanii. No i uwierzyliśmy w siebie. Elektorat PO dostał alternatywę

    Oczywiście w zawiłej metodzie D`Hondta lepiej głosy blokować, ale to już dawno nie wchodzi w grę. Ludzie w Platformie nie mogą jednak tego pojąć. I tu dochodzimy do sedna tego wpisu, czyli do stosunku Nowoczesna - PO. Wbrew temu, co bredzą pisowscy i kukizowi hejterzy to Petru jest dla PO największym wrogiem i zagrożeniem. Żadna tam ratunkowa tratwa, czy PO-bis, tylko ludzie, co rozwalają miśkom fajne od ośmiu lat życie. Platformerski aktyw - w całości pousadzany na tysiącach synekur - szczerze nas nienawidzi. Stanowimy zagrożenie dla ich życiowych interesów. Dochodów, karier, kredytów. Już dawno tylko po to siedzą w polityce.

   Ja bym im zresztą nie żałował, bo życie jest, jakie jest. Ale za całą tę kasę i bonusy powinni jednak coś robić. Choćby wypełniać swoje podstawowe zadanie, czyli trzymać prezesowych obrzydliwców z daleka od władzy. A jakby ktoś nie wiedział to prezydentem RP jest niejaki Duda - obleśny łgarz i groszowy kombinator. Lubelska ekipa PO wydrukowała pięć tysięcy plakatów Komorowskiego. Leżą u nich w biurze do dziś. Robaczki wśród rozlicznych zajęć nie znalazły czasu na ich rozlepienie. Ani na to, ani na cokolwiek. Tak ich zmęczyło podpisywanie pokwitowań na geld.

   Platformersi rządowi z kolei dopiero teraz obudzili się z letargu i obiecują ludowi niestworzone rzeczy. Chwalą się, jak to dzielnie powydawali europejskie pieniądze, ale jakoś ani się nie zająkną o uproszczonym prawie, ograniczeniach w administracji, wolności gospodarczej, czy obronie świeckości państwa. Może dlatego, że prawo jeszcze skomplikowali, pozatrudniali się na tysiącach nowych, niepotrzebnych etatów, wolność gospodarczą spętali legislacyjną sraczką, a biskupów całują w dupę, choć i w tym są kiepscy, bo pisowcy całują ze trzy razy bardziej. Skurwili się, a o swoim skurwieniu kłapali dziobem po pijaku w różnych knajpach. Niech kurwa spadają. Mojego głosu nie dostaną już nigdy.

   No dobra, uspokój się koleś, bo ci żyłka pęknie.

   Tytuł jest o konwencji, więc wypada jeszcze o niej wspomnieć. Po raz pierwszy Nowoczesna zadeklarowała oficjalnie poparcie dla zaprzestania finansowania religii w szkołach. Nie macie pojęcia, jaki entuzjazm spowodowało to u zebranych. Ja wiem, nie powinno się ruszać niektórych spraw. Ale czasem trzeba.

niedziela, 27 września 2015, starszy58

Polecane wpisy

  • Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

    Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie

  • Taśmy

     Ani pisowcy, ani nasi nie rozumieją tego co jest sednem taśm. Plotą o prawie, ustawach, uwłaszczeniach i takich tam. Przyznam, że i ja - rzemieślnik -

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/09/27 18:42:19
Z kim ewentualne koalicje?
-
2015/09/27 20:10:09
Jedyne, co na pewno wiadomo - to z kim nie.
-
Gość: marek, *.dynamic.chello.pl
2015/09/27 20:34:12
Fajnie, że N. powstała bo jest na kogo głosować. Wcześniej w rozpaczy myślałem już o Korwinie ;-)
-
2015/09/27 21:12:48
Dobrze :) Z tego co czytam, Lewica ma mieć problem z progiem 8% dla list koalicyjnych, poza tym zaczyna się dyskredytować (zarzuty przeciw Nowoczesnej bez pokrycia, prawie jak PiS).

Będzie 6% albo i dużo więcej (oby!) Trzymam kciuki.
-
2015/09/27 22:16:30
Będzie 9-11 proc.
Niestety kongresu nie oglądałem ale nadrobię zaległość.
Co do nauki religii w szkołach, zawsze można znaleźć kompromis. Skoro z Gomułki w 1965 r. moja szkoła podstawowa potrafiła się dogadać z proboszczem przy przymkniętych oczach I sekretarza PZPR do takiego układu planu lekcji w czwartek że w każda klasa miała lekcję religii i nie trzeba było chodzić na piechotę 5 km pod górkę do kościoła to i teraz można znaleźć kompromis.

Moja propozycja kompromisu jest następująca:
Szkoła organizuje zajęcia fakultatywne: karate, śpiew, język angielski itp. co może szkoła zorganizować,
Za jedną godzinę zajęć fakultatywnych w tygodniu płaci budżet,
Oceny z zajęć fakultatywnych nie umieszcza się na świadectwie,
Religia jest jednym z zajęć do wyboru, ale tylko w szkole podstawowej,
Religię prowadzą tylko katecheci zatrudniani przez dyrektora,
Rodzice zapisują dziecko na wybrane zajęcia fakultatywne.

W tej propozycji nie jest istotne, że jest 1 godz./tydzień zajęć z religii , nie jest istotne, że oceny z religii nie ma na świadectwie, że nie ma księży i zakonnic w szkole. Istotna jest zmiana narracji/konwencji w jakiej funkcjonuje religia w szkołach podstawowych. Bardziej neutralna.

Religia w szkole w obecnej formie to prosta droga do ateizmu
-
2015/09/28 06:28:19
@nudniejszy
Zauważ, jak gostków ze zlewu gryzie, że można bez budżetowej kasy robić kampanię. Bilbordy się im mnożą w oczach. W rzeczywistości mamy jeden bilbord na dziesięć platformerskich, konwencje kosztują po paręnaście tysięcy, a spotów będzie niewiele. Sam zaś wpłaciłem pięćset i jeszcze paru innych namówiłem. Dużo wpłacili też kandydaci. Bilansujemy się bez kasy od banków. No i co jak co, ale Petru zostanie prześwietlony lotniczym reflektorem, nie mówiąc o rentgenie.
-
2015/09/28 06:28:48
@marek
Co ciekawe - ja też.
-
2015/09/28 06:33:21
@krzysztof
Nie wiem, czy kompromis tutaj wystarczy. Sprawa zrobiła się zero - jedynkowa..Zresztą nie o samą religię w szkołach idzie, tylko o jej finansowanie. Tego miliarda dwieście KK nie jest w stanie mentalnie odpuścić. Mimo opłakanych skutków.
-
2015/09/28 09:05:24
@starszy
Czy Nowoczesna Ryszarda Petru to komitet wyborczy czy partia?
-
2015/09/28 09:17:50
Na konwencji nie byłam, ale w zbieranie głosów się zaangażowałam. Teraz trzeba jeszcze powalczyć w internecie, co też jest ważne.
Nie da się ukryć - dla rozczarowanych wyborców PO jest to alternatywa.
-
2015/09/28 13:07:42
@krzysztof
Żeby w ogóle startować w wyborach trzeba powołać Komitet Wyborczy. Dla przykładu nie startuje Platforma Obywatelska, tylko KW Platforma Obywatelska. Komitet ma oddzielnie powoływane władze, niekoniecznie tożsame z władzami partii i inne zasady finansowania. Np wydatki na kampanie nie mogą być finansowane z konta partyjnego, tylko z konta komitetu. Przejechał się na tym PSL. Tak więc partia .Nowoczesna Ryszarda Petru powołała Komitet wyborczy. Petru w nazwie wziął się stąd, że wcześniej zostało zarejestrowane stowarzyszenie, oraz fundacja.Nie mówiąc o dawno istniejącej firemce Nowoczesna Polska. Skończyły się więc nam nazwy.
-
2015/09/28 13:14:36
@marzatela
No przecież wiem, że nie byłaś:) Ja zresztą też pojechałem przypadkiem i w ostatniej chwili. Bo inaczej namolnie bym Cię namawiał. Co prawda nie wiem, czy nie łatwiejsze byłoby ściągnięcie do stolicy gdańskiego żurawia. Ten emeryt tylko sobie stoi i nie ma tylu zajęć co Marzatela:). Ale spotkanie zrobiło się konieczne. Czekam na pocztę.
-
2015/09/28 16:06:23
@Starszy
Gdybyś mnie namawiał - to kto wie... ?
Wróciłam z Wrocławia zarażona grypą - teraz już doszłam do siebie i nadrabiam straty.
Mail wysłany.
-
2015/09/28 22:44:58
@starszy
To dobrze, że partia, bo będzie finansowanie z budżetu przez cztery lata. Komitet mógłby liczyć tylko na zwrot kosztów kampanii wyborczej. Całe to gadanie o społecznym finansowaniu działalności politycznej to dziecinada. Partie masowe się kończą. Zresztą sam przyznajesz, że na komitet wyborczy NRP najwięcej wpłacili kandydaci (chyba jest limit ich wpłat 5 tys. zł????).
-
2015/09/28 23:47:59
Daj Starszy linka do nr konta, to też coś wpłacę na Nowoczesną. Kibicuję wam coraz bardziej, czytam wrzutki które Petru umieszcza na Facebooku, ani razu się nie skrzywiłem. Pora "materialnie" udowodnić, że was lubię, zresztą zawsze chciałem być nowoczesny :)
-
2015/09/29 03:03:46
@laudate
Wpłaty -wspieraj.nowoczesna.org/
A przyjedziesz na wybory? Kasa to kasa, ale najbardziej liczy się praca na finiszu. Jakby c0o, masz miejsce w lubelskim sztabie, Pozdro...
-
2015/09/29 03:20:38
@krzysztof
Limit dla kandydata to ponad czterdzieści. Ale nie napisałem, że najwięcej wpłacili kandydaci. Mikrowpłaty odpaliły i całkiem nieźle działają. Najbardziej się jednak liczy racjonalność wydatków. Miejsce na baner w Lublinie można wydzierżawić (od dziś do wyborów) za stówę. Całkiem duży stojak (3x5) przy ruchliwej drodze znalazłem za trzysta. Ale jest też sporo tablic kosztujących od półtora do dwóch. W niespecjalnie lepszych punktach, ale wszystkie są zajęte. Zgadnij przez kogo. Duże partie zorganizowały przemysłowe dojenie budżetu z okazji wyborów. To jasne. Powód nr 143 by zlikwidować finansowanie budżetowe.
-
2015/09/29 10:33:24
@starszy
Początkowo NPL zbierała datki na fundację. Ostatni wpłacałem na KW NRP. Do numeru konta partii jeszcze nie dotarłem.

Pozostaniemy przy odrębnych zdaniach co do zasadności finansowania partii politycznych z budżetu. Ponownie zachęcam do przeczytania tekstu wyborcza.pl/1,75968,18703953,jak-finansowac-polityke.html
-
2015/09/29 13:17:51
Z PO trochę starszy wyluzuj, to w końcu najbardziej prawdopodobny koalicjant i obraz tego, jak będzie wyglądać NPR za dekadę, jeśli odniesie podobny sukces:)
Po tym "zwrocie w lewo", bo w sumie tak należy traktować stanowisko w sprawie religii w szkołach można się spodziewać fali hejtu od ZL. W końcu oni nie walczą o kilka stołków, a o życie.
-
2015/09/29 13:35:13
@kmat
Rzeczywiście doktryna propagandowa N. to kampania pozytywna i nieruszanie PO. Ale nie oszukujmy się - bez naprawdę dobrych powodów N. by nie powstała. Nikomu by się nie chciało.
A autor bloga jest w swoich opiniach niezależny. Od N. też
-
2015/09/29 15:29:17
@starszy58
"Rzeczywiście doktryna propagandowa N. to kampania pozytywna i nieruszanie PO. Ale nie oszukujmy się - bez naprawdę dobrych powodów N. by nie powstała. Nikomu by się nie chciało. "
Ależ ja to rozumiem. Mnie osobiście dziwi raczej to, że PO tyle czasu utrzymało się na powierzchni, a na amen zatonąć też jeszcze nie zamierza.
"A autor bloga jest w swoich opiniach niezależny. Od N. też"
I dobrze. Partie lepiej traktować użytkowo i wyrzucać gdy się zużyją.
-
Gość: Robotnik, *.zapnet-isp.net
2015/10/01 04:56:19
@kmat
"A autor bloga jest w swoich opiniach niezależny. Od N. też"

Poszedł bym dalej -autor bloga jest niezależny, nawet od swoich opinii.
Upatruje nowoczesności w gronie ludzi pana Petru, wśród których zasiada "spiritus movens", tego .........teoretycznego państwa, na kupie kamieni.

".......Partie lepiej traktować użytkowo i wyrzucać gdy się zużyją."
Wyrzucasz partie, czy tylko nazwy??????
-
2015/10/01 14:53:38
@Robotnik
"Wyrzucasz partie, czy tylko nazwy?????? "
Sytuacja nie jest zero-jedynkowa. Pomiędzy jednym a drugim istnieje ciągłe kontinuum. I chyba najlepsze są właśnie sytuacje pośrednie - jakieś warianty głębokich rekombinacji.
-
2015/10/02 13:41:17
Polska polityka jest zgniła na wskroś...
-
2015/10/03 06:51:11
@andrzej
Uprasza się spamerów, żeby nie szli na łatwiznę. Następnego prymitywa wykasuję.
-
Gość: zenjk, *.tvkstella.pl
2015/10/03 11:28:35
Przepraszam, że nie na temat, ale gospodarz jako ekonomista powinien to docenić ;-)
Mam tu coś pierwsza klasa - po prostu palce lizać: można to nazwać ekonomią alternatywną, chodzi o ten cykl notek "Przekręt wszechczasów". Wydaje się, że pisze to młody Polak zamieszkały w Anglii - warto przeczytać, ale nie wszystko naraz, bo są to banialuki pomieszane z ważnymi spostrzeżeniami odnośnie ich angielskiego prawa.
astromaria.wordpress.com/
NAPISZ DO MNIE
Email me