Blog > Komentarze do wpisu

Stalingrad

    Szli po samorządy. Dobra zmiana pragnęła tych liczonych w tysiącach stanowisk. A to miał być tylko zwycięski przystanek. Pisowski desant w Parlamencie Europejskim miał w koalicji z innymi, im podobnymi lunatykami, rozsadzić od środka UE. Władza prezesa miała być nieograniczona. Bruksela wreszcie poznałaby swoje miejsce. A dalej następna kadencja, następny posłuszny prezydent i wreszcie jedynie słuszna - narodowa i katolicka - nowa konstytucja.

    Przed wyborami pisowskie fora były pełne optymizmu. Mieli wreszcie zrobić koniec z lewakami, pedałami, niemieckimi pachołkami, totalną targowicą i generalnie z wrogami i zdrajcami sprawy narodowej. Suweren po prostu musiał widzieć co dobre, po tym straszliwym wysiłku pisowskiej propagandy i po rozdaniu pożyczonych miliardów.

    Suweren okazał się niegodny. Blitzkrieg pisowski ugrzązł na przedmieściach miast, a wieś wbiła nóż w plecy.

   Jeszcze mają wszystko. Sejm, rząd, prezydenta, TV, tysiące synekur... Ale stracili impet, wyczerpały się im rezerwy, a sojusznicy nerwowo rozglądają się dookoła.

    Stalingrad.poniedziałek, 22 października 2018, starszy58

Polecane wpisy

  • Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

    Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie

  • Taśmy

     Ani pisowcy, ani nasi nie rozumieją tego co jest sednem taśm. Plotą o prawie, ustawach, uwłaszczeniach i takich tam. Przyznam, że i ja - rzemieślnik -

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/10/22 20:11:51
To teraz wielki odwrót
-
Gość: kmat, *.dynamic.dsl.as9105.com
2018/10/23 00:56:44
Stalingradu to tu jeszcze nie ma. W porównaniu z poprzednimi samorządowymi PiS nawet zyskał. Co innego jest istotne - zyskał niewiele. Pomimo koniunktury, niskiego bezrobocia, dzikiego socjalu, polityki godnościowej itp. Objawił się szklany sufit, do którego PiS może się tylko asymptotycznie zbliżać, ale którego nie może przebić. Kogo dało się już przekupić lub otumanić przekupiono lub otumaniono. Każdy dalszy wzrost poparcia będzie wymagał coraz większych nakładów przynoszących coraz mniejsze efekty.
-
2018/10/23 01:19:38
@czepny
Albo odwrotnie. Pójście w zaparte i skok w urwisko. Jakby brać na poważnie pisowskie fora, to o odwrocie nie ma mowy. Wg. kolesi PiS przegrywa, bo jest niedostatecznie pisowski.
-
2018/10/23 01:25:59
@kmat
Ja to jednak mam za przesilenie. Poznaję to po tych olbrzymich, cierpliwych kolejkach przed lokalami wyborczymi.
-
Gość: kmat, *.dynamic.dsl.as9105.com
2018/10/24 18:55:38
No i nie było stalingradu. PiS chyba jednak weźmie kilka sejmików. Pomimo porażki w miastach to jednak ciągle nie jest ten moment.
-
2018/10/24 21:55:12
@kmat
Znowu pomógł fuks (jak w łodzi) ale na szczęście trzeba zapracować. Na razie nie ma Stalingradu jest Moskwa i powstrzymanie ofensywy. Na kontratak przyjdzie pora. PiS pozyskał Polskę wschodnią i to chyba było nie do uniknięcia. Tu starszy mógłby więcej napisać ale wschodnia prowincja jest dla mnie "beyond saving". Największą stratą może być dolnośląskie ale tam romans "bezpartyjnych" z PiSem to dla nich samobójstwo i IMHO nie dotrzymają wyżej roku.
-
2018/10/25 08:27:18
@kmat
W łódzkim pis Sejmik wygrał. Dostał coś 340 tyś. głosów. Koalicja pół miliona. Uroki ordynacji. Ani wysoki rzeczywisty próg wyborczy, ani nadreprezentacja małych okręgów w wyborach parlamentarnych się nie powtórzy. A w europejskich możliwy jest Wielki Antypis.
-
2018/10/25 08:31:36
@marchewa
W dwa pietnaście pis w samym Lublinie wziął wszystko praktycznie. To było pisowskie miasto. Teraz - prezydent 2:1; rada miasta 19:12; Sejmik 3:2. Dla KO oczywiście. Jeżeli to nie jest odwrót, to już nie wiem co nim jest. Ośrodki miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców - łomot praktycznie wszędzie.
-
2018/10/26 11:56:15
@marchewa
Aha, czyli BS postanowili schylić się po mydło. Na swój sposób dobrze, Kukiz dostanie lekcję poglądową przeprowadzoną na jego byłych kumplach..
PS. Ja jestem z Podkarpacia, podejrzewam, że jeszcze lepsze cuda niż starszy widziałem.

@starszy
Wszystko ma dwie strony. Ten łomot praktycznie wszędzie powyżej 100 tys. oznacza potężne zwycięstwo tam gdzie poniżej 100 tys. Rośnie polaryzacja.
Teraz pytanie co dalej. PSL chyba zostanie poza KO, bo to jednak wyraźnie różny elektorat i bezstratnie się to nie zsumuje. Pytanie co z SLD i Biedroniem.
NAPISZ DO MNIE
Email me