Blog > Komentarze do wpisu

PrzesilenieKolejny nawiedzony katolik zapragnął mi uświadomić, że Święta Bożego Narodzenia nie są moje, bo to ich Bóg się urodził. Więc mi - zdeklarowanemu ateiście - nic do tego. Do pracy powinienem iść. 
Jest dokładnie odwrotnie. To katoliccy oszuści ukradli to święto nam, ludziom północy. Fałszując przy okazji datę urodzin swojego proroka, który jak wiadomo urodził się w marcu. Druidzi wybudowali Stonehenge, Skandynawowie obchodzili Jul, a Słowianie Gody w czasach, w których o chrześcijańskiej sekcie nikomu się jeszcze nie śniło. A przecież i oni adoptowali jeszcze starsze wierzenia. Bo na naszych szerokościach geograficznych przesilenie zimowe jest ważne. Bodaj, czy nie najważniejsze. Ten moment, gdy dzień zaczyna rosnąć, niesie bowiem w sobie potężną dawkę optymizmu.
Więc ja zimowe solstycjum obchodzę. I tradycyjnego anturażu wcale nie unikam. Przynoszę z targu wiąchę świerkowych gałązek, bo lubię ten zapach. Robię śledzie i kompot z suszu. Dzieci zjeżdżają ze świata i składamy sobie życzenia. Słuchamy kolęd, bo są obiektywnie piękne. Nawet czasami łamiemy się opłatkiem, jak przypadkiem ktoś opłatki przyniesie. 
Tyle, że nadęty wielebny nie jest nam do tego potrzebny.
A z tej okazji, że Słońce znowu pokonało Ciemność, życzę wszystkim - chrześcijanom też - fartu w życiu i dokonywania samych dobrych wyborów.

                                                                                                           Starszypiątek, 21 grudnia 2018, starszy58

Polecane wpisy

  • Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

    Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie

  • Taśmy

     Ani pisowcy, ani nasi nie rozumieją tego co jest sednem taśm. Plotą o prawie, ustawach, uwłaszczeniach i takich tam. Przyznam, że i ja - rzemieślnik -

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2018/12/21 12:44:36
Też podjęliśmy ten temat tu:
zwiazekniesakramentalny.wordpress.com/2018/12/11/dlaczego-ateisci-obchodza-swieta/
Żeby jednak nie ganiać wszystkich na siłę do siebie na blog, wspomnę o dwóch najważniejszych aspektach tej sprawy.
1. Nie interesuje mnie jakiej kto jest narodowości i wyznania, po prostu gówno mu do tego, co ja robię w dniach 24-26 grudnia, jak i w pozostałe dni roku.
2. Pretensje o zbieżność dni wolnych ze świętami, jak i o całą resztę oprawy, w którą niejako zamyka się i ateistów, jak również innowierców, należy kierować do tych, którzy upaństwowili święta, więc i tym samym je zeświecczyli i przez lata praktyki wypielęgnowali, jako mało gustowny, pełen świecidełek folklor. Za każdym razem, gdy z ust jakiegoś duchownego rozlega się lament, że konsumpcjonizm ogarnął święta, ja się pytam: A jak miał nie ogarnąć, skoro wpieprzyliście święta w Państwo i media?! Nawet wystroje kościołów są w tym czasie dalekie od skromności (rzadko kiedy zresztą bywają one skromne)- niektóre szopki są tak rozbudowane, że tam jeszcze tylko nasrać, szkoda że wśród zwierząt nie ma Godzilli i King- Konga, a wśród składających pokłony Batmana, Supermana i Spidermana! Gdy wchodzę do kibla w supermarkecie, staję nad pisuarem, a z głośników nad głową przygrywa mi "Cicha noc". Najpierw kolesie coś narzucają całemu społeczeństwu, a potem mają pretensje, że społeczeństwo bierze w tym udział.
A na zakończenie kilka pytań do znawców tematu:
-co ma świąteczne żarcie i chlanie do żydowskiego noworodka z Betlejem (arabska Palestyna)?
-co mają do tego prezenty?
-co ma do niego choinka, bombki, pierdzidełka?
-
2018/12/21 14:58:56
to niezle przesilenie
-
2018/12/22 22:47:46
Nie trzeba było świąt ustalać dniami wolnymi od pracy. W Wigilię niekoniecznie, ale w Wielkanoc chętnie poszedłbym do roboty, podobnie jak w Trzech Króli, czy inne Boże Ciało. Tylko jeden świętszy od papieża z drugim, jeszcze świętszym, zakazali mi tego, a teraz mają pretensje.
Nie wiem, jak to nazwać, ale logiki w tych ludziach nie ma za grosz. Przywykli uważać, że świat opiera się na magii, to i myśleć nie potrafią.
-
2018/12/23 12:39:28
Wobec tego - Szczodrych Godów!
-
Gość: tumwio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/12/23 23:44:39
@Starszy
Święte słowa! Jeden nawiedzony katolik nie wart byłby wzmianki, ale przy kolejnym mamy już przecież problem ''dwóch grzybów w barszcz''. A sami się przecież z tej wigilijnej zupy za uszka nie wyciągną... Ja sam jestem katolem (i to katolem - Tradolem), ale ani mi w głowie komukolwiek zabraniać obchodzenia Wigilii, nawet takim, którzy urządzają ją... 24 grudnia - czyli jeszcze przed świętami :-))))))
www.youtube.com/watch?v=uzmZMP49OK0
Dziękuję za życzenia, które odwzajemniam.
RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
tumwio
-
2018/12/24 06:46:36
Miarą upadku bloxa jest to, że powiesiłem post (kopiuj - wklej z FB) i o tym fakcie zapomniałem. A mam zwyczaj odpowiadać na wszystkie komentarze. No cóż, przepadło.
W każdym razie dziękuję za życzenia. Następnym razem na komentarze odpowiem inteligentnie i błyskotliwie. Obiecuję:)
NAPISZ DO MNIE
Email me