Blog > Komentarze do wpisu

A poza tym Schetyna musi odejść   Słyszałem, że Schetyna zaproponował Kosiniakowi Kamyszowi kandydowanie na prezydenta. To takie w mniemaniu Schetyny chytre zagranie. Spacyfikować jednocześnie dwóch konkurentów na raz. No cóż, Schetyna to taki chłopek roztropek. Mentalność powiatowego działacza każe mu się w takich gierkach lubować. Nic dziwnego, że fora pisowskie wypowiadają się o Schetynie ciepło. Ozdobiony czerwoną kokardą prezent dla prezesa.
   Tak naprawdę liderowanie Schetyny to dla opozycji jedna wielka klęska. Najbardziej nieudaczny rząd III RP ma się dobrze, opozycja rozbita i skłócona, a idiotyczne wota nieufności, które Schetyna urządza, budzą tylko politowanie. I nieprawdą jest, że Schetyna zapobiegł dekompozycji PO. PO trzyma się w kupie z powodu zewnętrznego ciśnienia i wewnętrznego przekonania, że trzeba być razem mimo wszystko. Co jest wart Schetyna jako "sprawny przewodniczący" pokazał nam Dolny Śląsk. Osobiście, własnymi łapkami, koleś doprowadził tam do organizacyjnej kompromitacji jeszcze przed wyborami. 

   Nie wiem, czy nie jest za późno. Ale jak platformersi czegoś nie zrobią, to widzę czarno.piątek, 11 stycznia 2019, starszy58

Polecane wpisy

  • Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

    Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie

  • Taśmy

     Ani pisowcy, ani nasi nie rozumieją tego co jest sednem taśm. Plotą o prawie, ustawach, uwłaszczeniach i takich tam. Przyznam, że i ja - rzemieślnik -

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2019/01/11 16:15:37
czym prędzej
-
2019/01/11 23:29:02
Zbawienie duszy jest najważniejsze.
-
2019/01/12 12:04:00
@kpdwiejak @najlepszy-katolik
No pewnie:)
-
2019/01/12 20:41:24
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Pomijając już wszystkie inne aspekty nie ma też "tego czegoś" co porwałoby tłumy. Kiepsko to widzę. Niestety.
-
2019/01/12 23:20:16
Hmm, to jest trochę wewnętrzna sprawa Platformy i jej Wielka Tajemnica Wiary. Od 2015 roku słyszałem chyba tylko jedną pozytywną wypowiedź o Schetynie (Palikot mówił w wywiadzie dla Newsweeka, że Schetyna wie co robi) - poza tym i a mediach, na forach, blogach czy w realu, "zagłosuję na PO bo nie widzę sensownych alternatyw" albo "PO ma potencjał, ale szefa powinna zmienić".

Nie wiem czy Schetyna zapobiegł dekompozycji PO, może sami Platformersi tak myślą i dlatego nie wybiorą sobie innego szefa. Ale przecież sam fakt że Kosiniak-Kamysz jest uważany za możliwego przyszłego premiera, powinien dać Platformie do myślenia.
-
2019/01/13 00:05:12
Brutalna prawda jest taka, że dziś Schetyny nikt nie ruszy. PO jest dominującą siłą opozycji, pomimo przegranej w terenie (samorządowe), rozjechano PiS w miastach (i to dość małych), w takim układzie nikt nie odważy się zmieniać szefa.
-
2019/01/13 07:30:03
@marzatela
Nigdy nie powinien zostać frontmenem opozycji. Nadał jej antypatyczna twarz.
-
2019/01/13 07:34:11
@nudniejszy
Byłaby to wewnętrzna sprawa platformy, gdyby PO nie planowało zjednoczyć "pod swoim przewodem" opozycji. W takiej układance Schetyna jest czynnikiem destrukcyjnym.
-
2019/01/13 07:45:59
@kmat
Zbierałem (dosyć przypadkowo) podpisy pod listami poparcia dla prezydenta Żuka i jego komitetu w Lublinie. Szło łatwo i zresztą kandydat wygrał w pierwszej turze. Sztuczka polegała na tym, by się nawet nie zająknąć, że kandydat jest z PO. Niby ludzie wiedzieli, ale tą informację jakby wypierali. Nie ja jeden wiem, że w miastach wygraliśmy mimo Schetyny. Jest to jasne dla każdego, kto pracował w kampanii samorządowej. Pytanie - po co opozycji ta kula u nogi - wisi w powietrzu. Mam taką intuicję, że nawet tylko niezadowalający wynik w wyborach europejskich zmiecie Schetynę.
-
2019/01/15 03:12:04
@starszy
Problem w tym, że Schetyna "odnosi sukcesy". Nie ważne jak jest naprawdę :) To sprawia, że w PO nie będzie parcia na zmianę szefa. Pytanie co w przypadku jakiejś porażki. Szanse na bunt rosną, warto jednak pamiętać, że GS to bardzo dobry zawodnik w partyjnych gierkach. Coś jak Miller (tak, wiem, że to na dłuższą metę nieszczęście dla partii).
NAPISZ DO MNIE
Email me