Blog > Komentarze do wpisu

Owsiak raz jeszczeBezinteresowna nienawiść do Owsiaka, jaka ulewa się z pisowskich komentatorów, jest w tym roku wręcz obsceniczna.
Ja się nie dziwię. Pisowcem zostaje się nie bez powodu. Trzeba do tego być śledziennikiem, upatrującym przyczyny wszystkich własnych (mniemanych) nieszczęść w spiskach i wrogiej działalności ciemnych sił. Trzeba nienawidzić wszystkiego co obce, lub choćby odbiegające od powiatowego standardu. Trzeba mieć głowę pełną głupich i prostackich recept na wszystko.
Więc radosne, kolorowe, wspólnotowe i niewykluczające przedsięwzięcie Owsiaka po prostu musi doprowadzać przeciętnego pisowca do szału.Dodatkowo jest to przedsięwzięcie dobrze zorganizowane i skuteczne. Pisowski nieudacznik czuje podświadomą zazdrość.
Nic więc dziwnego, że krzykliwie ubrany, zachrypnięty Owsiak, z tym jego "róbta co chceta" to dla pisowca gość (jak osiołek Porfirion*) podejrzany

* Teatrzyk Zielona Gęś - K.I. Gałczyński     

niedziela, 13 stycznia 2019, starszy58

Polecane wpisy

  • Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

    Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie

  • Taśmy

     Ani pisowcy, ani nasi nie rozumieją tego co jest sednem taśm. Plotą o prawie, ustawach, uwłaszczeniach i takich tam. Przyznam, że i ja - rzemieślnik -

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: tumwio, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/01/13 15:26:09
@Starszy
Jechanie po pisowcach to łatwizna. Każdy dobry, szlachetny i przyzwoity antypisowiec bez trudu potrafi dopisać do tego katalogu nieskończoną ilość jeszcze niższych pobudek: skąpstwa np. A kto hojnemu zabroni?? Prawdziwa jazda bez trzymanki zaczyna się w przypadku ludzi sukcesu (twórca Gadu Gadu Łukasz Foltyn), znanymi i uznanymi, a do tego zdeklarowanymi antypisowcami - jak np. felietonista Radia Maryja red. Stanisław Michalkiewicz:
www.youtube.com/watch?v=KErvZBo-VTY
Rezerwa wobec WOŚP może wynikać z tysiąca różnych powodów i uwarunkowań, nie wyłączając... literackich. Mój brak entuzjazmu dla wszelkich akcji charytatywnych (AKCJI! Nie charytatywności w ogóle) tłumaczę sobie cierpkimi uwagami autora ''Lalki'' opisującego kwestę hrabiny K. i słowa jakie na tę okoliczność włożył w usta pozbawionego złudzeń Stacha Wokulskiego: ''Zobaczywszy zaś w różnych punktach świątyni stoły okryte dywanami, na nich tace pełne bankocetli, srebra i złota, a dokoła nich damy (ze szczególnym uwzględnieniem panny Izabeli - tak uroczo rozczulającej się nad własną wrażliwością) siedzące na wygodnych fotelach, odziane w jedwab, pióra i aksamity, rozmawiające i bawiące się jak na raucie, stwierdził: ''Nie, nie będę należał do tej jarmarcznej dobroczynności''...
Owszem, na tym świecie pełnym złości ani nienawistników, ani zawistników nie brak, ale to jeszcze nie powód, by mylić podłość ze... spostrzegawczością.
tumwio
-
2019/01/13 16:17:06
@tumwio
Post powstał, bo natężenie hejtu i łgarstw powielanych przez pisowców przekroczyło znacznie poziom z poprzednich lat. Naprawdę dają do pieca. To wzmożenie nie ma nic wspólnego ze spostrzegawczością, ani nawet racjonalnością. Wynika z samych trzewi pisowskiej mentalności. W efekcie nie ma miejsca na ważenie racji. Trzeba poprzeć WOŚP przeciw barbarzyństwu, a wątpliwości zachować dla siebie.
-
2019/01/14 22:42:49
No i nie ma już Owsiaka. Pewnie i WOŚP umrze śmiercią naturalną. Dali mu radę, złamali niezłomnego. I niech mi już nikt nie mówi, że dobro zawsze zwycięża.

Czy jest jeszcze coś w Polsce, co jest do spieprzenia, czyli z czego jesteśmy dumni i co daje ludziom radość? Chyba tylko skoki narciarskie.
-
2019/01/15 04:45:35
A ja myślę, że wiosna idzie Avianko. I w zwykły i metaforyczny sposób.
-
2019/01/15 05:16:17
Owsiak był znienawidzony przez polską wszawiprawicę od samego początku. Aktualna nagonka pisowska to tylko kolejny epizod dużo dłuższej historii.
-
2019/01/15 12:45:03
@kmat
Jasne, że był. Ale ja śledzę pisowskie fora od dawna i powiadam ci - nigdy nie było aż tak. Zorganizowana, sterowana z Nowogrodzkiej nagonka. Pisowska armia karnie powielająca półprawdy i całe łgarstwa. Im naprawdę zależało na klapie WOŚP. Nie wyszło jak zwykle, bo to idioci. Ale starali się jak nigdy dotąd.
-
2019/01/17 12:51:51
W sumie ciekawe po co im to. Ja rozumiem walkę z Sorosem, chłop stanowi potencjalne zagrożenie. Ale z Owsiakiem? Przecież to tylko straty wizerunkowe.
-
2019/01/17 21:33:28
@kmat
I właśnie to jest twoja słabość. Usilnie dopatrujesz się sensu tam, gdzie motywami są jedynie fobie, uprzedzenia i paranoje.
-
Gość: Robotnik, *.icpnet.pl
2019/01/18 16:37:54
Może nożownik, wziął sobie do serca hasło "róbta co chceta"????
bialyrasizm.pl/adamowicz/
-
Gość: Robotnik, *.icpnet.pl
2019/01/18 17:21:17
Starszy - czego czepiasz się "pisu", wszak sam pisałeś :
starszy.blox.pl/2018/11/Ona.html
-
2019/01/19 10:25:25
@starszy
To ma sens na niższych poziomach wszawej zmiany. Wierchuszka to wyrachowani cynicy. Oni muszą być świadomi, że tylko na tym tracą, a wpływ na przekaz, także bardziej oddolny jednak mają.
NAPISZ DO MNIE
Email me