Blog > Komentarze do wpisu

Jeszcze o "Wiośnie". Raczej po raz ostatni

 

Najpierw byłem sceptyczny. Już widziałem super otwarcia. Potem niechętny. A niedawno obudziłem się i zrozumiałem, że ja biedroniowców bardzo, ale to bardzo nie lubię.
Najpierw był pełen nadziei fanatyzm entuzjastyczny. Potem był fanatyzm napastliwy. A teraz mamy fanatyzm rozżalony, bo wychodzi na to, że ze spodziewanego blitzkriegu raczej nic nie wyszło. Winniśmy oczywiście my. Bo otwarci na nowe nie jesteśmy i generalnie jesteśmy antypisowsko zindoktrynowani. 
Zbierana mozolnie antypisowska koalicja wg Biedronia nie ma programu i powołana została tylko dla zdobycia stołków. Czyli wg gościa obrona liberalnej demokracji to nieistotny drobiazg. Obrona polskiego miejsca w Europie to pryszcz. Wygląda na to, że obie te rzeczy są Biedroniowi niepotrzebne. Wygląda na to, że i odsuwać PiS od władzy nie ma po co, skoro nie nastanie po PiS-e biedroniowy socjalny i laicki raj. 
Narcyz i kabotyn. Wpasował się w antyklerykalną lukę (stąd pierwszy sukces), ale i w tym nie jest wiarygodny. Obrażając wszelkich potencjalnych koalicjantów w tej sprawie nie osiągnie nic.
Biedroniowcy oczywiście rytualnie na PiS napadają. Ale drugą ręką przepisują antyplatformerskie pisowskie bryki. Pisowska maszyna propagandowa Biedronia oszczędza. Trafił się prezesowi pożyteczny idiota, to należy go wykorzystać. W końcu o tym prezes marzy. O koncesjonowanej opozycji. O "Opozycji konstruktywnej".

Bardziej niż wszystko inne o mojej wrogości do PiS-u zdecydował ciągnący się za tą formacją smród PRL. Zdecydowała kluczowa dla takich jak ja kwestia smaku. Sorki Robercie Biedroniu. Ale za tobą też idzie ten zapaszek. I tak samo jesteś niestrawny.środa, 27 lutego 2019, starszy58

Polecane wpisy

  • O wadze wyborów europejskich

     Dotąd było tak. Wybory do europarlamentu stały w rankingu najniżej. Może tylko wybory do rad dzielnicowych powodowały mniejsze zaangażowanie, a i to

  • O podziale.

    To nieprawda, że nie wiadomo, kto zaczął. Wiadomo dokładnie i precyzyjnie. Przed wyborami 2005 między PiS i PO panował pakt o nieagresji, a POPiS był w zasięgu

  • Owsiak raz jeszcze

     Bezinteresowna nienawiść do Owsiaka, jaka ulewa się z pisowskich komentatorów, jest w tym roku wręcz obsceniczna. Ja się nie dziwię. Pisowcem zostaje s

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2019/02/27 17:20:46
Biedroń teraz walczy o jak największą niszę. Ale gdy się wyjaśni, na co właściwie może liczyć, to myślę że zacznie kombinować z szerszym blokiem. No chyba że sodówka mu na amen do głowy uderzy, czego wykluczyć nie można.
-
2019/02/27 18:29:36
@kmat
Przedobrzył. Euforia po konwencji się wypaliła. Szklany sufit tak jakby opadł z lekka.
-
2019/02/27 19:54:33
Znielubiłam Biedronia już w chwili gdy ogłosił, że rzeczywiście zakłada partię i nie zamierza dołączać do żadnej koalicji. Wcześniej miałam lepsze o nim mniemanie. Okazał się być jedynie kolejnym pożytecznym dla PiS idiotą.
Pomyślności.
-
2019/02/27 20:05:15
@ikka
Te odcięcie się od pozostałej opozycji było zwyczajnie głupie. To podkreślanie tożsamości za wszelką cenę było jednocześnie pokazaniem niskiego poczucia własnej wartości. Pokazaniem słabości po prostu. Biedroń banuje na własnym profilu każdego, kto nie przejawia dostatecznego entuzjazmu. Doskonały sposób na zbudowanie homogenicznej kanapy.
-
2019/02/27 20:16:30
Cóż, opadnięcie sufitu może mu na zdrowie wyjść. Dobrze byłoby trochę to ego utrzeć.
Nie kapuję czemu nie próbował dogadać się z SLD i Razem. Sam miałby premię za jedność, przykryłby braki kadrowe, a tak coś mi się widzi, że na listach będą fryzjerki i mechanicy samochodowi.
Kluczowe będą wybory parlamentarne. Jeśli dalej będzie grał tylko na siebie.. cóż.
-
2019/02/27 21:24:58
Zapatrzony w siebie narcyz. Nie trawię go.
A jeśli chodzi o jego umiejętność współpracy z innymi - to na twiterze są licytacje w ilości zbanowanych przez niego osób. Ja jeszcze nie mam bana (aż mi z tym głupio), ale to pewnie dlatego, że nie tylko nie komentuję, ale nawet nie zaglądam na jego profil.
-
2019/02/27 23:07:08
Ja to wszystko obserwowałem z życzliwym zaciekawieniem - w sumie aż do momentu kiedy dowiedziałem się że Biedroń blokuje wszystkich którzy mają trochę inne zdanie albo zadają pytania. I że stawia niemalże znak równości między PiS a PO.

Miałem kiedyś nadzieję, ze może uda mu się zaktywizować wyborców, którzy do tej pory nie głosowali wcale - ale na to też nie wygląda.
-
2019/02/28 01:05:07
@nudniejszy
Biedroń zasadniczo zbiera elektorat z partii składowych KO. I z nikogo innego zresztą nie może, bo jest postrzegany jako coś w rodzaju lewego skrzydła PO/N. Po temu ten biedasymetryzm może mu pewnego dnia w twarz wystrzelić.
-
2019/02/28 06:18:40
@marzatela
Na fb zostałem zbanowany przez jednego biedroniowca. Napisał, że nie życzy sobie mojego pouczającego tonu. Fajnie. Dotąd tylko dwóch naprawdę zaciekłych pisowców mnie banowało.
-
2019/02/28 06:22:25
@nudniejszy
Jak narracja o aktywizowaniu niegłosujących upadła, to biedroniowi zaczęli się (dosyć rozpaczliwie) tłumaczyć, że przecież Kukizowi dwa punkty odjęli. Co wyszło głupio, bo dzień później w dwóch badaniach Kukizowi wzrosło o punkt.
-
2019/02/28 13:17:43
Niegłosujący to zasadniczo ludzie z poglądami "PiS to tyż żydy". Kukiz mógł tu coś urwać, Biedroń nie.
PS. Co z blogiem po zaoraniu bloxa?
-
2019/02/28 14:16:17
Jeszcze nie wiem. Naradzę się z córką. Może Marzenka coś podpowie.
-
Gość: akston, *.host.citystrada.pl
2019/03/01 11:58:38
owocnych narad
NAPISZ DO MNIE
Email me